5 втори трик за инспекция на царевица

При отглеждането на царевицата при поливни условия е нужно броят, ритъмът и количеството вода при отделните поливки да се съобразява с количеството паднали валежи и нуждите на културата през отделните месеци и фази.

Факт е, че този вид вредители са в състояние да презимуват само в останките от царевични стъбла. Като превантивна мярка семената се препоръчват да се третират със специални препарати преди сеитбата.

Обикновената царевица има няколко сорта, които в зависимост от целта и условията на отглеждане се избират от полските фермери и градинари. Най-популярните сортове обикновена царевица са:

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Следваща Статия Червенолистна леска: описание и характеристики, засаждане и грижи, размножаване

Повече информация за технологията на отглеждане на царевица за силаж можете да намерите в таблицата.

Особено в началото на вегетационния период, тя се нуждае от светлина. Обича плодородна, проветрива и пропусклива почва, особено когато образува кочани.

Напояването при пшеница не е оправдано и е доказано икономически нерентабилно.

Предсеитбено внасяне – оказва изключително положително влияние върху добивите и устойчивостта на растенията, но в България почти не се използва, поради относително високата му цена и наложеното „научно разбиране“, че почвите у нас имат презапасеност с калии.

Подходящи за отглеждането на захарна (сладка) царевица са плодородните проветриви почви и особено наносните. Тя не вирее добре на тежки и студени почви с близки подпочвени води.

Днес се използва често за изготвяне на украса по време на празниците по прибиране на реколтата и на Вси Светии.

Люцерна като зелен тор: видове и сортове, плюсове и минуси, кога и как да се сее

Ацтеките почитали и богинята на царевицата Шилонен (Шканил), която изпълнявала и роля като богиня на плодородието и огнището. Тя е изобразена с два царевични кочана в лявата ръка.

В този период растенията трябва да са добре осигурени с влага царевица и хранителни вещества, което спомага за образуването на клас с по-голяма дължина, повече на брой класчета с по-голям брой цветчета в едно класче.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 втори трик за инспекция на царевица”

Leave a Reply

Gravatar